Życie po rozwodzie/rozstaniu – z dziećmi

10 spotkań x 1,5h Start wkrótce

500.00 

12 w magazynie

Spotkania dla osób, które doświadczyły rozwodu/rozstania i od nowa budują/układają swoje życie w nowych realiach, które są trudne do zaakceptowania zwłaszcza z perspektywy ich dzieci. Doświadczysz tutaj nie tylko wsparcia, ale też uzyskasz wiedzę psychologiczną o procesach i zjawiskach, których doświadczasz Ty i Twoje dzieci, a które mogą Cię niepokoić. Wzmocnisz siebie w procesie budowania poczucia własnej wartości i sprawstwa oraz wzajemnego dzielenia się doświadczeniami- tymi dobrymi i tymi trudnymi, a wzmocniona/y Ty będziesz mógł/mogła swoją siłę i mądrość przekazać dzieciom w codziennych realiach nowego życia.

Spotkania będą się odbywały w formie on-line na platformie Google Meet, w sposób umożliwiający wzajemną komunikację i aktywny w nich udział.

Po każdym spotkaniu otrzymacie mailowo podsumowanie poruszanych tematów, polecaną literaturę oraz zalecane na czas oczekiwania na następne spotkanie- ćwiczenia i aktywności Was wspierające.

Prowadzący psycholog: Aneta Komaniecka

Opis

Rozwód to proces bardzo stresujący i wpływający na wszystkie sfery życia nie tylko małżonków, ale całego systemu rodzinnego. Po zakończeniu spraw formalnych byłych małżonków często ogarnia smutek, żal, strach, lęk, złość, uczucie opuszczenia, lęk przed przyszłością, spadek samooceny, utrata poczucia sensu. Przygnębienie pojawia się nawet u tych partnerów, którzy pragnęli rozwodu, a nawet byli jego inicjatorami, ku ich często wielkiemu zaskoczeniu. W procesie kryzysowym, jakim jest rozwód, uczestniczą również dzieci, które są często obserwatorami nie tylko trudnych chwil poprzedzających sam rozwód, ale też późniejszego zmagania się z bólem rodzica, z którym zamieszkują.

Ważne jest więc, aby osoby po rozwodzie mogły skorzystać z pomocy w przejściu przez te trudne chwile. Planowane warsztaty mają, więc umożliwić uczestnikom uzyskanie wsparcia, niezbędnej wiedzy i nabycie umiejętności, które pozwolą uczynić z jednego z najbardziej stresujących doświadczeń życiowych – punktu wyjścia do budowania nowej jakości życia dla siebie i swoich dzieci. Nie mówimy, że jest bądź będzie to łatwe, dla Ciebie, a tym bardziej dla Twoich dzieci – ale możliwe!

Warsztaty te ukierunkowane są na odczucie przez ich uczestników wsparcia i zrozumienia ze strony zarówno prowadzących, jak i innych uczestników, podzielenia się swoimi doświadczeniami, trudnymi uczuciami i nowymi wyzwaniami, których przyczyną jest rozwód. Ale też na niesienie pomocy w dostrzeżeniu swoich mocnych stron, zadań z którymi już sobie poradzili oraz znalezienie sposobów na dostrzeganie piękna i odczuwanie radości pomimo trudności jakie niesie sytuacja rozwodowa oraz życie po rozwodzie.

Jeśli więc za sobą masz rozwód/rozstanie, które:

– zaburzyło Twoją równowagę i nie umiesz w związku z tym zdefiniować swoich uczuć, potrzeb, trudności i sposobów ich rozwiązania oraz

– nie znasz sposobów na zmniejszenie odczuwanych negatywnych emocji, a także masz problemy ze wzbudzaniem tych pozytywnych,

– nie wiesz jak wspomóc swoje dzieci, w tym trudnym dla nich okresie lub po prostu

– potrzebujesz towarzystwa osób, które bez tłumaczenia rozumieją przez co przechodzisz i z czym się zmagasz

to ZAPRASZAMY  CIĘ na nasze spotkania.

Spotkania będą się odbywały w formie on-line na platformie Google Meet, jeden raz w tygodniu przez 10 kolejnych tygodni.

Każde spotkanie będzie trwało 1,5h

Maksymalna ilość uczestników – 12 osób

Po każdym spotkaniu otrzymacie mailowo podsumowanie poruszanych tematów,  polecaną literaturę oraz zalecane na czas oczekiwania na następne spotkanie- ćwiczenia i aktywności Was wspierające.