Niepłodność – wyzwania i troski

10 spotkań x 1,5h Start wkrótce

500.00 

Wiadomość o możliwej niepłodności rozpoczyna u kobiety trudny okres nadziei i rozpaczy. Niepłodność jest olbrzymim wyzwaniem, nie tylko dla kobiety, ale również dla jej męża/partnera, ich rodziny i przyjaciół.
Kiedy stawiana jest diagnoza o możliwej niepłodności pojawia się złość, gniew, niedowierzanie, czasami obwinianie się i unikanie kontaktów z najbliższymi, których „pocieszające” słowa często jeszcze bardziej ranią.
Podjęcie leczenia powoduje czasami odsunięcie lub rezygnację ze wszystkich aktywności, które wcześniej sprawiały radość. Dążenie do posiadania dziecka może stać się jedynym celem życia, co bardzo niekorzystnie wpływa na relację małżeńską/partnerską jak i osobiste samopoczucie -prowadząc nawet do depresji.
Warsztaty te nie będą poruszały kwestii medycznych i dostępnych metod zajścia w ciąże. Mają one na celu zaopiekowanie się Tobą w tym jakże trudnym czasie. Nie będę Cię namawiać do porzucenia nadziei i starań o dziecko, a postaram się żeby ten trudny proces nie był tylko czasem troski i cierpienia, ale też samoakceptacji, dbałości o Ciebie i Twój związek.

Spotkania będą się odbywały w formie on-line na platformie Google Meet, w sposób umożliwiający wzajemną komunikację i aktywny w nich udział.

Po każdym spotkaniu otrzymacie mailowo podsumowanie poruszanych tematów, polecaną literaturę oraz zalecane ćwiczenia i aktywności, które możecie wykonać w oczekiwaniu na następne spotkanie.

Prowadzący psycholog: Joanna Komaniecka

Opis

Podczas warsztatów poruszymy (między innymi) takie kwestie jak:

– popracujemy nad trudnymi emocjami, które przeżywasz i które masz prawo odczuwać (złość, wściekłość, żal, smutek, rozczarowanie, poczucie zranienia, utrata zaufania, czasami obwinianie się i cały koktajl innych, przykrych, bolesnych uczuć). Nie pozwolimy, żeby zdominowały one Twoje życie!

– porozmawiamy o tym jak różnią się reakcje męskie od kobiecych i co zrobić aby te różnice nie wywoływały bólu i nieporozumień

– podpowiem Ci jak rozmawiać z rodziną i bliskimi, aby mimo ich szczerej chęci pomocy nie ranili Cię dodatkowo

– przyjrzymy się jakie wsparcie masz od partnera, a jakiego możesz i powinnaś oczekiwać

– popracujemy nad umocnieniem Waszej relacji w tym trudnym czasie

– poznasz techniki jak rozwiązywać codzienne konflikty w związku

– poćwiczymy techniki relaksujące, które będziesz mogła wykorzystać w trudnych chwilach aby zredukować poziom stresu

– pomogę Ci odkryć i docenić inne ważne aspekty w Twoim życiu, Twoje zasoby i cele (te większe i te mniejsze)

– przeanalizujemy temat niepłodności na bazie dwóch poprzednich pokoleń w Twojej rodzinie i rodzinie Twojego partnera

– skupimy się na rozwiązaniu problemów/celów, które są realne do zrealizowania i wdrożymy plan ich realizacji

Spotkajmy się więc na warsztatach, na których bez oceniania przez innych będziesz mogła przeżyć swoje trudne emocje. W grupie osób, które wiedzą przez co przechodzisz, łatwiej będzie Ci się otworzyć i zostać wysłuchaną i zrozumianą. Razem popracujemy nad znalezieniem rozwiązań, abyś mogła poczuć się spokojna i zadowolona z życia, które masz tu i teraz.

ZAPRASZAMY CIĘ na nasze spotkania.

Spotkania będą się odbywały w formie on-line na platformie Google Meet, jeden raz w tygodniu przez 10 kolejnych tygodni.

Każde spotkanie będzie trwało 1,5h

Maksymalna ilość uczestników – 12 osób

Po każdym spotkaniu otrzymacie mailowo podsumowanie poruszanych tematów, polecaną literaturę oraz zalecane na czas oczekiwania na następne spotkanie- ćwiczenia i aktywności Was wspierające.