ZDRADA i co dalej?

10 spotkań x 1,5h Start - wkrótce

500.00 

Zdrada w związku jest problemem bardzo osobistym. Bardzo często wiedzę o tym, że partner nas zdradził ukrywamy tylko dla siebie lub dzielimy się nią tylko z najbliższymi, którzy nie do końca są w stanie zrozumieć jakie emocje i niepewność Ci towarzyszą. Stworzona tutaj grupa wsparcia pozwoli Ci poczuć, że nie tylko Ty przechodzisz przez to „piekło”, ale podobne przeżycia i odczucia ma wiele innych osób.
Do zdrady w związku dochodzi z różnych przyczyn. Czasami jest to odpowiedź na trwające w związku od dłuższego czasu problemy, znudzenie związkiem, incydent wywołany wpływem alkoholu, zwykła ciekawość i chęć ekscytacji, monotonia seksualna. Powodów może być bardzo wiele, niezaprzeczalne jest natomiast, że każda zdrada BOLI! I ta incydentalna – jednorazowa i ta, która okazuje się trwającym od dłuższego czasu, równoległym do naszego, związkiem.
Zdrada niekoniecznie oznacza koniec naszego związku. Jest ona kryzysem, który stawia przed parą bardzo duże wyzwanie, ale przy zaangażowaniu obu stron może doprowadzić do rozwoju i umocnienia związku.

Spotkania będą się odbywały w formie on-line na platformie Google Meet, w sposób umożliwiający wzajemną komunikację i aktywny w nich udział.

Po każdym spotkaniu otrzymacie mailowo podsumowanie poruszanych tematów, polecaną literaturę oraz zalecane ćwiczenia i aktywności, które możecie wykonać w oczekiwaniu na następne spotkanie.

Prowadzący psycholog: Joanna Komaniecka

Opis

Podczas warsztatów poruszymy (między innymi) takie kwestie jak:

– dlaczego „dobre rady” przyjaciół i rodziny (dotyczące zdrady, której TY doświadczyłaś) są tak naprawdę złe

– popracujemy nad trudnymi emocjami, które przeżywasz i które masz prawo odczuwać (złość, wściekłość, żal, smutek, rozczarowanie, poczucie zranienia, utrata zaufania, czasami obwinianie się i cały koktajl innych, przykrych, bolesnych uczuć)

– pomogę Wam podjąć Waszą własną decyzję czy ten związek ratować – bo bardzo często WARTO (ale niestety nie zawsze)

– nauczysz się jak wybaczyć i odbudować zaufanie do partnera (i czy warto? – bo nie zawsze warto)

– poznasz techniki jak rozwiązywać codzienne konflikty w związku

– poćwiczymy techniki relaksujące, które będziesz mogła wykorzystać w trudnych chwilach aby zredukować poziom stresu

– dowiesz się jak można odbudować związek, w tym celu stworzymy „mapę świata” waszej pary, w której zbadamy wasze cele, troski, nadzieje, plany – te sprzed zdrady i te na przyszłość

– skupimy się na rozwiązaniu problemów/celów, które są realne do zrealizowania i wdrożymy plan ich realizacji

Spotkajmy się więc na warsztatach, na których bez oceniania przez innych będziesz mogła przeżyć swoje trudne emocje i odkryć to czego naprawdę chcesz. Razem popracujemy nad znalezieniem rozwiązań jak to osiągnąć dla Twojego związku.

ZAPRASZAMY CIĘ na nasze spotkania.

Spotkania będą się odbywały w formie on-line na platformie Google Meet, jeden raz w tygodniu przez 10 kolejnych tygodni.

Każde spotkanie będzie trwało 1,5h

Maksymalna ilość uczestników – 12 osób

Po każdym spotkaniu otrzymacie mailowo podsumowanie poruszanych tematów, polecaną literaturę oraz zalecane na czas oczekiwania na następne spotkanie- ćwiczenia i aktywności Was wspierające.