Aneta

Jestem psychologiem – ale to raczej oczywiste…

Jestem horti- i laso-terapeutą – to już może być intrygujące…

Jestem praktykiem jogi i mindfulness – których narzędzia wykorzystuję również w pracy …

Jestem miłośnikiem ogrodowych, leśnych i śród-łąkowych przestrzeni – co jest potężnym źródłem moich sił i dobrej energii…

Jestem mamą dorosłej dobrze funkcjonującej córki – to może być obiecujące…

Jestem solo mamą 8-latka – to niesie wiele cennych doświadczeń…

Jestem życiową wojowniczką-  i mogę być Twoim wsparciem w życiowych starciach…

nie przekonałam Cię? – kontynuujmy poniżej…

Dlaczego uważam, że mogę być pomocna w Twoim dążeniu do równowagi, do pokonania sytuacji kryzysowej, do wykorzystania jej w celu wewnętrznego wzrostu? 

Ponieważ oprócz niezbędnej wiedzy psychologicznej, zasobów dobrego psychologa i terapeuty, posiadam też osobiste doświadczenia życiowe, które mocno mną wstrząsnęły, które znacznie zmieniły moje życie, ale które pozwolą mi spojrzeć na Twoje problemy oczami nie tylko psychologa, ale kogoś kto naprawdę wie co czujesz, kogoś kto odczuwał podobnie, kogoś kto przeszedł drogę od kryzysu poprzez konieczne zmiany do „dobrego dzisiaj”.

Pamiętam, jak ważnym podczas tej drogi było wsparcie rodziny, znajomych i profesjonalistów. Jak pomocna była każda informacja, rada, wsparcie, a czasami samo bycie obok. Jak ważnym było mówienie o problemach, poszukiwanie informacji o podobnych do mojego przypadkach, o ich przebiegu, o ich rozwiązaniach… I ile sil i nadziei dawały te o pozytywnym zakończeniu.

Dlatego teraz chcę się dzielić z Tobą moją wiedzą, moim doświadczeniem i moim wsparciem…

W swoim dążeniu do utrzymania zdrowia psychicznego i przywrócenia równowagi emocjonalnej korzystałam z różnych narzędzi, z których jedne okazały się dla mnie cudotwórcze-  inne nie… 

W naszej praktyce będziemy Ci więc proponować wspomagające działanie „zielonych terapii” (hortiterapii, lasoterapii), o których piszemy w artykułach, świeckiej medytacji, ścieżek duchowych, jogi, uważności (Mindfulness) i wielu innych nieskatalogowanych 🙂 

Jednak to Ty sam/a będziesz decydował/a co wypróbujesz i co jest dla Ciebie dobre…

Ruszajmy więc wspólnie z trudnego punktu, w którym teraz jesteś – w kierunku, z którego unosi się już Zapach dobrych Zmian dla Ciebie.

Joanna

Mówią o mnie:

  • przenikliwa
  • kreatywna
  • z szerokim kątem widzenia
  • zawsze z planem działania
  •  ale też elastyczna
  • z całym koszem rozwiązań na każdą ewentualność

Droga która doprowadziła mnie do spotkania z Tobą była kręta i niełatwa, ale bardzo wzbogaciła moje spojrzenie na drugiego człowieka, na jego problemy, dylematy i jego reakcje na nie. Dzięki swoim trudnym doświadczeniom, mam szerszą perspektywę, lepszą ostrość widzenia i czuły wewnętrzny radar ludzkich emocji.

W pracy używam, więc nie tylko perspektywy psychologa, ale też sięgam do własnych trudnych doświadczeń, sposobów poszukiwania wówczas rozwiązań- w sytuacjach/okolicznościach wydających się początkowo bez wyjścia oraz technik łagodzenia i radzenia sobie z towarzyszącym mi w tym okresie permanentnym stresem.

Co wówczas bardzo mi pomagało? Właśnie obecność i wsparcie bliskiej osoby, która była w tej samej sytuacji. Mogliśmy wspólnie pracować nad rozwiązaniami, wspierać się na zmianę w zależności od tego, kto z nas był w lepszej kondycji, stosować szerszą perspektywę na ocenę sytuacji i wymyślania nowych rozwiązań, co dawało nam większą szansę na sukces i pokonanie kryzysu. U  mnie zadziałało! Teraz pragnę Tobie stworzyć warunki, które poprawią odczuwaną przez Ciebie jakość życia. Pomimo kryzysu w jakim się znajdujesz, przyśpieszą też proces zdrowienia, zabezpieczą Cię przed depresją, wspomogą Cię w tym trudnym dla Ciebie czasie. Nasze spotkania będą sprzyjać wypracowywaniu skutecznych metod wyjścia z kryzysu oraz powrotu do swojego życia sprzed niego, bądź zbudowania lepszego, na nowym nowych, Twoich warunkach. Ja tak zrobiłam. Wykorzystałam  siłę uderzenia przeciwnika i zbudowałam na tym gruncie swoje nowe życie zawodowe. Pomogły mi w tym elastyczność, determinacja, nadzieja i WSPARCIE osoby w podobnej sytuacji.

Zawsze intrygował mnie człowiek, jego złożona osobowość, jego samodestrukcyjne zachowania i dążenia, ale też poszukiwanie wyjścia z sytuacji do których takie skłonności doprowadziły.

Związek dwóch osób „na dobre i na złe” to obszar w którym lubię się poruszać, który mnie intryguje i w którym dobrze się czuję… szeroki zakres używanych przez ludzi definicji tego co jeszcze dobre i tego co już złe – sprawia, że każda sytuacja jest inna, wymaga innych narzędzi, innych rozwiązań, innego podejścia – i tak właśnie pracuję.