Trudny czas po poronieniu

10 spotkań x 1,5h Start - wkrótce

500.00 

Utrata nienarodzonego dziecka jest traumatycznym wydarzeniem w życiu pary, dlatego żałoba po tej stracie jest naturalnym stanem. Nic dziwnego, że doświadczenie poronienia może wpłynąć na wszystkie sfery życia i zupełnie je zdezorganizować.
Trzeba sobie uświadomić, że czas trwania żałoby po stracie nienarodzonego dziecka i jego intensywność mogą być bardzo różne, a mimo to naturalne i właściwe. Nie ukrywajcie proszę i nie bójcie się tych bolesnych emocji, gdyż ich przeżycie jest konieczne do wyzdrowienia i odbudowania na nowo ram waszego świata.
Twoje dziecko zostało poczęte, żyło, a pewnego strasznego dnia przestało żyć. Żyło nie tylko w twoim łonie, ale także w Twoich wyobrażeniach i fantazjach – i tam będzie żyć nadal.

Spotkania będą się odbywały w formie on-line na platformie Google Meet, w sposób umożliwiający wzajemną komunikację i aktywny w nich udział.

Po każdym spotkaniu otrzymacie mailowo podsumowanie poruszanych tematów, polecaną literaturę oraz zalecane ćwiczenia i aktywności, które możecie wykonać w oczekiwaniu na następne spotkanie.

Prowadzący psycholog: Joanna Komaniecka

Opis

Podczas warsztatów poruszymy (między innymi) takie kwestie jak:

– popracujemy nad trudnymi emocjami, które przeżywasz i które masz prawo odczuwać (rozpacz, złość, wściekłość, żal, smutek, rozczarowanie, poczucie zranienia, utrata zaufania, czasami obwinianie się i cały koktajl innych, przykrych, bolesnych uczuć). Uznamy te emocje, przeżyjemy, ale nie pozwolimy, żeby zdominowały one Twoje życie!

– uzyskasz pomoc w symbolicznym zbudowaniu relacji z nienarodzonym dzieckiem

– porozmawiamy o tym jak różnią się reakcje męskie od kobiecych i co zrobić aby te różnice nie wywoływały bólu i nieporozumień

– podpowiem Ci jak rozmawiać z rodziną i bliskimi, aby mimo ich szczerej chęci pomocy nie ranili Cię dodatkowo

– przyjrzymy się jakie wsparcie masz od partnera, a jakiego możesz i powinnaś oczekiwać

– popracujemy nad umocnieniem Waszej relacji w tym trudnym czasie

– poznasz techniki jak rozwiązywać codzienne konflikty w związku

– poćwiczymy techniki relaksujące, które będziesz mogła wykorzystać w trudnych chwilach aby zredukować poziom stresu

– pomogę Ci odkryć i docenić inne ważne aspekty w Twoim życiu, Twoje zasoby i cele (te większe i te mniejsze)

– rozwiejemy wątpliwości dotyczące celu i sensu życia (jeżeli takie miewasz)

– skupimy się na rozwiązaniu problemów/celów, które są realne do zrealizowania i wdrożymy plan ich realizacji

Częstym „efektem ubocznym” po stracie nienarodzonego dziecka jest poczucie osamotnienia -grupa wsparcia pomoże Ci poczuć, że nie jesteś sama. Spotkajmy się więc na warsztatach, na których bez oceniania przez innych będziesz mogła przeżyć swoje trudne emocje. W grupie osób, które wiedzą przez co przechodzisz, łatwiej będzie Ci się otworzyć, zostać wysłuchaną i zrozumianą. Razem popracujemy nad znalezieniem rozwiązań, abyś mogła odnaleźć spokój i równowagę.

ZAPRASZAMY CIĘ na nasze spotkania.

Spotkania będą się odbywały w formie on-line na platformie Google Meet, jeden raz w tygodniu przez 10 kolejnych tygodni.

Każde spotkanie będzie trwało 1,5h

Maksymalna ilość uczestników – 12 osób

Po każdym spotkaniu otrzymacie mailowo podsumowanie poruszanych tematów, polecaną literaturę oraz zalecane na czas oczekiwania na następne spotkanie- ćwiczenia i aktywności Was wspierające.