Droga przez rozwód

5 spotkań x 1,5h Start 06.10.2023, 20:00

500.00 

Rozwód. Temat trudny i bolesny zwłaszcza, gdy dotyka nas osobiście.

Czasami ból jest tak ogromny, że nie wyobrażamy sobie dalszego życia, zwłaszcza jeśli to nie Ty jesteś inicjatorem zakończenia związku.

Czasami liczba zmian i problemów z nim związanych jest tak duża, że chwilowo nie ma miejsca na ból, poczucie straty, czy złości, a pojawia się lęk i zmęczenie nadmiarem obowiązków i zadań…

Bywa też, że sami próbujemy tak zatracić się w pracy i obowiązkach, by nie myśleć i nie czuć tego co nieuniknione…

Często nie wiesz co Cię czeka! Bez końca rozmyślasz, jak to wszystko będzie teraz wyglądało?

Czujesz, że wokół nikt nie rozumie przez co przechodzisz! Że chociaż Twoje życie się zatrzymało, to świat wokół pędzi dalej, bez Ciebie…

Potrzebujesz konkretnych informacji, aby zrozumieć i przestać się bać niewiadomej. Potrzebujesz wsparcia i zrozumienia!

Tutaj to wszystko otrzymasz, bo to spotkania dla osób, które są przed, bądź w trakcie rozwodu i poszukują zarówno wsparcia, wiedzy, jak i możliwości podzielenia się swoimi problemami.

To spotkanie prowadzone przez psychologa, który ma za sobą doświadczenie rozwodu, zrozumie więc w pełni  Twoje potrzeby, emocje i sytuację. Dostarczy Ci również narzędzi do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i emocjami, które się intensywnie pojawiają w tym okresie.

Spotkania będą się odbywały w formie on-line na platformie Google Meet, w sposób umożliwiający wzajemną komunikację i aktywny w nich udział.

 

Prowadzący psycholog: Aneta Komaniecka

Opis

Rozwód

Zastanawiasz się jak go przeżyć? Co będzie potem?

Nie ma co zakłamywać rzeczywistości! Rozwód to proces bardzo stresujący i wpływający na wszystkie sfery życia i to nie tylko Was rozwodzących się, ale i dzieci. Zapewne nie myślałaś/eś, że spotka to Ciebie, może nawet jeszcze nie do końca wierzysz w to co się już dzieje…

Może jesteś już na etapie złości i wszystko wokół doprowadza Cię do szału? A może zaczynasz już układać nowe puzzle? Jednak pragniesz wsparcia i zrozumienia osób, które też przechodziły przez rozwód – jak ja, albo właśnie przechodzą – jak pozostali uczestnicy grupy.

I chociaż większość przeżywanych emocji jest wspólna, dla wszystkich którzy doświadczają rozwodu, to przychodzą one w różnym czasie, konfiguracji i natężeniu. Możesz więc zauważać ogromne różnice w przeżywaniu go przez współmałżonka, albo rozwodzącą się koleżankę.

Nasze spotkania

Tutaj uzyskasz więc niezbędną wiedzę, wsparcie i zrozumienie. Posiądziesz też nowe umiejętności, które pozwolą Ci mierzyć się z wyzwaniami jakie pojawiają się w tym trudnym okresie.

Dowiesz się o etapach przez jakie zazwyczaj przechodzi osoba doświadczająca rozwodu. Zrozumiesz źródła i mechanizmy przeżywanych emocji oraz zachowań zarówno Twoich, jak i pozostałych członków rodziny oraz bliskich i przyjaciół.

Spojrzysz z różnych perspektyw na swojego współmałżonka, małżeństwo, przyczyny oraz Twój udział w rozpadzie związku. To pomoże Ci oswoić się z sytuacją, zminimalizować skutki doświadczanej straty i ruszyć pewniejszym krokiem dalej.

Tutaj będziesz też źródłem wsparcia dla innych uczestników.

Jeśli zechcesz, podzielisz się swoimi doświadczeniami, emocjami i nowymi wyzwaniami, których przyczyną jest rozwód. To pomoże Ci dostrzec własne mocne strony oraz zadania, z którymi dobrze sobie radzisz w obliczu tego kryzysu. Będziemy Cię też wspierać w poszukiwaniu nowych rozwiązań dla pojawiających się problemów oraz sposobów łagodzenia ich skutków.

Jeśli więc jesteś przed lub w trakcie rozwodu i potrzebujesz wsparcia, w przejściu przez ten kryzys  w sposób jak najmniej szkodliwy dla Ciebie i Twoich bliskich – ZAPRASZAMY na nasze spotkania.

Informacje organizacyjne

Spotkania będą się odbywały w formie on-line na platformie Google Meet, w co drugi piątek o godz. 20:00 – 6.10.2023, 20.10.2023, 3.11.2023, 17.11.2023, 1.12.2023.

Każde spotkanie będzie trwało 1,5h

Kameralna grupa uczestników –  do 6 osób

Po każdym spotkaniu otrzymacie mailowo podsumowanie poruszanych tematów oraz zalecane na czas oczekiwania na następne spotkanie – ćwiczenia i aktywności Was wspierające.