Żałoba seniora

10 spotkań x 1,5h Start wkrotce

500.00 

Spotkania dla Seniorów, którzy stracili Partnera i potrzebują wsparcia w przeżywaniu często bardzo trudnej żałoby. Strata kogoś z kim dzieliło się dotychczas swoje radości, troski oraz codzienne obowiązki i przyjemności, zwłaszcza w sytuacji zmian, które naturalnie zachodzą w tym okresie życia – jest wyjątkowo trudne i wymaga nie tylko wewnętrznych zasobów, ale też wsparcia z zewnątrz, którego właśnie te spotkania będą Ci dostarczać.

Spotkania będą się odbywały w formie on-line na platformie Google Meet, w sposób umożliwiający wzajemną komunikację i aktywny w nich udział.

Po każdym spotkaniu otrzymacie mailowo podsumowanie poruszanych tematów, polecaną literaturę oraz zalecane na czas oczekiwania na następne spotkanie- ćwiczenia i aktywności Was wspierające.

Prowadzący psycholog: Aneta Komaniecka

Opis

Żałoba to proces, który przechodzi każda osoba po stracie bliskiej osoby. Proces ten składa się z kilku etapów, których przebieg i czas trwania różnią się w poszczególnych przypadkach, ale są doświadczane przez wszystkie osoby w żałobie.  Brak wiedzy na temat specyfiki poszczególnych etapów żałoby, możliwej intensywności doświadczanych emocji, których samo pojawienie się w tej sytuacji może być zaskoczeniem dla osoby w żałobie – to kolejne źródło stresu i cierpienia, których można jednak uniknąć.

Podczas naszych spotkań dostarczymy Ci więc niezbędnej wiedzy na temat zarówno samego procesu, jak i emocji jakie mogą się pojawić w tym okresie. Wyposażymy Cię też w narzędzia do radzenie sobie z trudnymi emocjami oraz będziemy wsparciem w trudnych chwilach podczas Twojej drogi ku nowej przyszłości.

Okres żałoby to czas, gdy powinnaś/powinieneś zadbać o siebie, nie osądzać swojego zachowania oraz okazywanych bądź ukrywanych emocji oraz doświadczać wsparcia i zrozumienia bliskich. Nie zawsze jednak jest to możliwe, wówczas warto sięgnąć po pomoc profesjonalisty, bądź grupy wsparcia ludzi, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji – kogoś kto Cię wysłucha i okaże zrozumienie oraz wsparcie. Podczas naszych spotkań z pewnością doświadczysz zrozumienia, pocieszenia, wspólnoty i  nadziei na łatwiejsze jutro.

Spotkania będą się odbywały w formie on-line na platformie Google Meet, jeden raz w tygodniu przez 10 kolejnych tygodni.

Każde spotkanie będzie trwało 1,5h

Maksymalna ilość uczestników – 12 osób

Po każdym spotkaniu otrzymacie mailowo podsumowanie poruszanych tematów,  polecaną literaturę oraz zalecane na czas oczekiwania na następne spotkanie- ćwiczenia i aktywności Was wspierające.