Spełnione życie seniora

10 spotkań x 1,5h Start wkrótce

500.00 

Spotkania dla Seniorów, którzy poszukują sposobów na pełne i satysfakcjonujące życie, wsparcia w rozwiązywaniu zadań pojawiających się w tym okresie życia, wspólnoty/ z którą będą mogli dzielić się swoimi sukcesami, przemyśleniami, rozwiązaniami i problemami.

Spotkania będą się odbywały w formie on-line na platformie Google Meet, w sposób umożliwiający wzajemną komunikację i aktywny w nich udział.

Po każdym spotkaniu otrzymacie mailowo podsumowanie poruszanych tematów, polecaną literaturę oraz zalecane na czas oczekiwania na następne spotkanie- ćwiczenia i aktywności Was wspierające.

Prowadzący psycholog: Aneta Komaniecka

Opis

Przejście na emeryturę to z jednej strony w końcu czas na należny odpoczynek, rozwijanie własnych pasji i realizacji marzeń, ale często jest to niestety też moment, w którym człowiek wkraczając w nowy etap rozwojowy może czuć się zagubiony i zdezorientowany. Może  doświadczać wzmożonego odczuwania stresu, poczucia osamotnienia, izolacji, utraty autonomii, lęku przed starością i utratą fizycznej atrakcyjności, niezadowolenia ze swojego życia i wiele innych nieprzyjemnych i szkodliwych emocji.

Zadaniem tego okresu życia powinno być zarówno dążenie do integracji własnego życia oraz uświadamianie sobie jego sensu, ale także kontynuowanie własnego rozwoju i czerpanie radości z każdego dnia. Nasze spotkania mają służyć wszystkim wymienionym tutaj celom.

Udział w warsztatach daje Ci zarówno możliwość stawienia czoła pojawiającym się problemom i trudnym emocjom, jak i dążenia do poprawy odczuwanej jakości życia. Jest on bazą, która pozwoli Ci odczuć wsparcie i zrozumienie ze strony zarówno prowadzących, jak i innych uczestników. Pozwoli Ci na zbudowanie poczucia przynależności. Wspomoże proces wewnętrznego kształtowania sensu Twojego życia. Pomoże Ci w poszukiwaniu sposobów na bycie użytecznym.  Umożliwi Ci podzielenie się swoimi doświadczeniami, obawami, trudnymi uczuciami oraz nowymi ograniczeniami i wyzwaniami, które niesie ten etap życia. Będzie też okazją do poznania doświadczeń innych uczestników i wyciągnięcia z nich wniosków dla siebie, ale też bycia wsparciem i inspiracją dla tych, którzy być może w mniejszym stopniu radzą sobie z wyzwaniami tego okresu życia. Pomożemy Ci też dostrzec własne mocne strony oraz zadania z którymi dobrze sobie radzisz. Będziemy Cię też wspierać w poszukiwaniu nowych rozwiązań dla pojawiających się problemów i ograniczeń oraz sposobów łagodzenia ich skutków. Dostarczymy Ci również narzędzi, dzięki którym będziesz mógł uzyskać wewnętrzny spokój oraz dostrzegać i czerpać moc i radość z otaczającej Cię  przyrody.

Będziemy pracować nad zdefiniowaniem Twojej sytuacji kryzysowej, wyborem odpowiednich dla Ciebie technik relaksacyjnych oraz sposobami wzbudzania pozytywnych emocji.

Spotkania będą się odbywały w formie on-line na platformie Google Meet, jeden raz w tygodniu przez 10 kolejnych tygodni.

Każde spotkanie będzie trwało 1,5 h

Maksymalna ilość uczestników – 12 osób

Po każdym spotkaniu otrzymacie mailowo podsumowanie poruszanych tematów,  polecaną literaturę oraz zalecane na czas oczekiwania na następne spotkanie- ćwiczenia i aktywności Was wspierające.